Скільки видів Колеуса

Колеус, як правило, розмножують двома способами – насінням і живцями. Обидва способи досить прості і під силу навіть початківцям квітникарям. В даний час в природі зустрічається приблизно 60 різновидів колеуса, але всі культурні сорти отримані від виду – колеуса Блюме.14 січ. 2019 р.

У лютому на розсаду сіють петунію, простріл, віолу, бальзамін, кобею, колеус, лобелію, сальвію, статицю, тунбергію, цинерарію, гвоздику шабо, дельфініум, аквилегію, примулу, люпин.

Назва рослини походить від грецького слова «kleos», що означає «футляр». Серед квітникарів колеус відомий під назвами «кротон бідняка», оскільки її строкате листя нагадує листя кротону. В побуті колеус називають «помийна рослина» чи «кропивка» за схожість її листя із кропивою.

Щоб весною мати молоді рослини, живцювання сліп розпочинати із січня. Маточні рослини зимують в світлому і сухому приміщенні (12 – 15℃). Тоді живці получаються короткими і грубенькими.

Вимоги до освітлення. Колеус – рослина світлолюбна, і в повній тіні втрачають яскравість, стають блідими. Тому, висаджуючи рослини на присадибній ділянці, краще вибирати злегка притіненим ділянки. А для колеус, вирощуваних в кімнатних умовах, підійдуть вікна, що виходять на схід чи на захід.

Вибір місця: Колеуси люблять яскраве, але розсіяне світло. Вони не терплять прямих сонячних променів, тому ідеальне місце – півтінь чи тінь. 2. Ґрунт: Рослина віддає перевагу пухким і родючим грунтам з гарною дренажною здатністю.





Існує близько півтори сотні видів колеуса, і майже всі з них – з декоративним листям. Рідко зустрічаються красиво квітучі сорти, але вони майже не поширені. У культурі вирощують два основні види – колеус Блюме та Вершаффельта.

Related Post

Які дві рослини занесені до Червоної книги?Які дві рослини занесені до Червоної книги?

Квіти з Червоної книги Росії Венерин черевичок Мак приквітковий Конвалія Пролісок Дзвіночок Фіалка надрізана Півонія тонколиста Зозулинець 5 Dec 2018 Приклад: рослини Червоної книги Росії: венерин черевичок, купальниця, латаття, водяний