Як визначити наявність аутизму у себе чи у дитини

Аутизм – це неврологічне розлад, що може вплинути на комунікацію, соціальну взаємодію та поведінку. Однак найчастіше аутизм складно діагностувати, особливо дорослим. Численні симптоми та їх різноманітність можуть змінюватись від легкої до важкої форми автистичного спектру.

Визначити наявність аутизму у собі може бути складно, особливо, якщо його симптоми не явно виражені. Якщо ви помічаєте дивні чи незвичайні поведінкові особливості, важливо звернутися за допомогою до досвідченого лікаря або фахівця з аутизму, щоб отримати точну діагностику. Але ви також можете самостійно вивчити ознаки аутизму та провести попередню оцінку своїх симптомів.

В цій статті ми розглянемо деякі загальні ознаки аутизму, які можуть допомогти зрозуміти, чи є у вас аутизм. Однак, пам'ятайте, що лише медична діагностика може підтвердити наявність аутизму. Якщо у вас є підозри на наявність аутизму, важливо звернутися до кваліфікованого фахівця, який проведе відповідні тести та оцінювання для впевненості у діагнозі.

Як зрозуміти, чи є в мене аутизм
Ознаки аутизмуОпис
Соціальна взаємодіяТруднощі із встановленням емоційних зв'язків, спілкуванням та взаємодією з іншими людьми.
Обмежені інтересиПеревага рутини та одноманітних занять, сильне захоплення певними темами чи предметами.
Мовні та комунікативні навичкиТруднощі у розвитку та використанні мови та мови, проблеми з розумінням та використанням невербальних комунікативних виразів.
Сенсорні особливостіЧутливість до звуків, світла, запахів, текстур та інших стимулів, а також незвичайні реакції на них.
Стереотипна поведінкаПовторювані рухи чи мовні фрази, сувора послідовність дій, замкнутість у світі.
Інтелектуальні здібностіВаріюють від низького до високого рівня, аутизм може супроводжуватись і супутніми порушеннями у розвитку.

Виявляється аутизм, насамперед, порушеннями спілкування та соціальних функцій: проблемами з мовленням, розумінням та виконанням інструкцій, небажанням спілкуватися з оточуючими, відстороненістю та прагненням до самотності. Другий обов'язковий симптом аутизму – Одноманітність або стереотипність поведінки.

Як перевірити чи є в тебе аутизм?

Найчастіше застосовуваними діагностичними методами є:

  1. ЕЕГ виявлення судомної активності;
  2. МРТ та УЗД для виявлення змін головного мозку.

Як розпізнати аутизм у дорослої людини?

Ознаки розвитку аутизму у дорослих: Людина уникає контакту «очі в очі», його міміка стає біднішою, начебто «ціпеніє» Людина стає пасивною або навпаки – надто дратівливою. Людина закидає свої захоплення, інтерес до життя в нього падає.

Як відчувається аутизм?

Перші симптоми виявляються вже в ранньому дитинстві, хоча діагноз може бути підтверджений не раніше, ніж три роки. По-різному аутизм характеризується відсутністю реакції з боку дитини на звернення та прохання, відсутністю гри з однолітками, труднощами у вираженні емоцій чи спілкуванням за допомогою жестів.

Чи можна виявити аутизм у дорослому віці?

Зазвичай це виявляється у дитинстві, тому що симптоми, як правило, виникають у перші два роки життя, але багато людей усвідомлюють, що живуть з аутизмом лише у дорослому віці, або їм взагалі не ставлять діагноз. Пізня діагностика особливо поширена в жінок.

Related Post

На чому краще друкувати фото: вибираємо найкращий спосібНа чому краще друкувати фото: вибираємо найкращий спосіб

Зміст:1 На чому можна друкувати фотографії?2 Чи можна друкувати фотографії на звичайному принтері?3 Чи можна друкувати фотографії на звичайному папері?4 У якому форматі зазвичай друкують фотографії? Коли справа доходить до

Як оновити брелок старлайнЯк оновити брелок старлайн

Як перезавантажити пульт сигналізації Старлайн? Процес дій буде наступним. Вставляємо ключ і вмикаємо запалювання автомобіля. Тиснемо сервісну кнопку Valet 10 разів. Вимикаємо запалювання. … Тиснемо ще раз клавішу Валет, чуємо

Що робить guiЩо робить gui

GUI (Graphical User Interface) або ГІП (графічний інтерфейс користувача) – програмна оболонка, яка надає користувачеві зручний інтерфейс для роботи з операційною системою. Навіщо потрібен GUI? graphical user interface, GUI) –