Які є шляхи виходу з конфлікту

Існують п'ять основних способів розв'язання конфліктів: відсторонення, поступка, боротьба, компроміс і співпраця. У більшості ситуацій найкраще вирішувати конфлікти через переговори. Однак іноді ліпше відсторонитися від конфлікту чи піти на поступки або рішуче відстоювати свою позицію.

5 основних стратегій вирішення конфлікту

  • Суперництво.
  • Компроміс.
  • Пристосування.
  • Відступ.
  • Співробітництво.

Прочитай поради.

  1. Слухайте один одного не перебиваючи і покажіть, що ви розумієте проблему.
  2. Поділіться своїм баченням ситуації і поясніть, як ви себе почуваєте.
  3. Прийміть разом рішення. Можливо, доведеться піти на поступки.
  4. Поговоріть про свої почуття.

conflictus — зіткнення, сутичка) — зіткнення протилежних інтересів і поглядів, напруження і крайнє загострення суперечностей, що призводить до активних дій, ускладнень, боротьби, що супроводжуються складними колізіями; ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони.

Найефективніший спосіб вирішення конфлікту – компроміс

Медіація (англ. mediation — посередництво) — метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації. Проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб варіант рішення задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.





Знайти шляхи вирішення конфліктів, які призведуть до результату, що влаштовує всі сторони, – головне завдання у разі розбіжностей.

Related Post

Як називаються жителі Устюжні?Як називаються жителі Устюжні?

Жителів Устюженського і Великоустюзьких районів відтепер звуть устюжанами, і вони згодні. Казанська ікона Божої Матері … Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці. Устюженський краєзнавчий музей … Собор Різдва Пресвятої Богородиці. Архітектура міста.

Навіщо було збудовано піраміди?Навіщо було збудовано піраміди?

Більшість пірамід була побудована як усипальниць для фараонів Стародавнього та Середнього царств. Найдавніші з відомих пірамід знаходяться у Саккарі. н. «Великих» пірамід – суцільну з вапняку із застосуванням граніту; в