Які критерії використовуються для встановлення класу небезпеки відходів

Відходи сфери виробництва та споживання в залежності від фізичних, хімічних та біологічних характеристик відходів або окремих інгредієнтів розділяють на чотири класи небезпеки:

  1. I-й клас — надзвичайно небезпечні;
  2. II-й клас — високо небезпечні;
  3. III-й клас — помірно небезпечні;
  4. IV-й клас — мало небезпечні.

IV клас (малонебезпечні). До цієї категорії потрапляють тверді побутові відходи, будівельне сміття, Обтиральні матеріали, відходи пластмаси.

Сюди включають такі небезпечно гострі відходи, як голки, пір'я, леза. А також — засоби індивідуального захисту, медичні вироби або розхідні матеріали забруднені кров'ю чи іншими біологічними рідинами тощо. До цієї категорії включають відходи, які залишаються під час та після догляду за пацієнтами з COVID-19.

Це відходи, які утворюються в процесі життєдіяльності людини, у житлових і нежитлових будівлях і мають такі фізичні, хімічні, біологічні та інші властивості, які здатні створювати небезпеку для навколишнього середовища або здоров'я людини.

залишки сировини, матеріалів, напівфабрикатів тощо, які утворені в процесі виробництва продукції або виконання робіт і втратили цілком або частково вихідні споживчі властивості (відходи виробництва);





Клас небезпеки означає природу фізичної небезпеки, небезпеки для здоров’я чи довкілля. Категорія небезпеки означає поділ критеріїв у межах кожного класу …

Related Post