Feel yourself like home - Image
Femida logotype - image

Нерухомість Ужгорода
та Закарпаття

+ 38 (0312)
64-07-46

office@femida.uz.ua

« на головну

Придбання квартири. Що головне для Покупця? На що звернути увагу.

  Які основні кроки має має зробити Покупець на «тернистому» шляху придбання житла та чого він має оберігатися?

По-перше, вибір Агенції нерухомості –

визначальний фактор успіху Покупця.

 

     Визначення Агенції, яка буде працювати з сім’єю має бути в самому початку. Гарний рієлтор ніколи не буде радити своїм клієнтам обов’язково (!) щось купити. Він має (зобов’язаний) розібратися, вникнути в усі нюанси, і навіть, можливо, відрадить тимчасово купляти квартиру.

     Я хотів би пояснити, хто такий дійсно Рієлтор- професіонал. Це фахівець, який не тільки підшукає Вам квартиру, після необхідної кількості переглядів (принаймні, Ви можете зробити це самі, спеціальна освіта для цього не потрібна), але і перевірить всі обставини, пов’язані із угодою, охоче поставить свій підпис на «Договорі по обслуговуванню Клієнта» та буде нести відповідальність за свої  дії. Ось такий фахівець і є Рієлтор, решта псевдофахівців лише дискредитують це почесне звання та заважають нормальній роботі ринку нерухомості. Я завжди з подивом читаю оголошення на шталт «Куплю квартиру без посередників», тобто без Рієлтора. Такі оголошення дають дуже сміливі та … не дуже розумні люди. Вони можуть залишитись з заощадженими грошима, але без грошей на квартиру і без неї самої. Лише на перший погляд здається, що в політиці, футболі, медицині та нерухомості усі все розуміють.

     Це глибока помилка. Вибір рієлторської фірми та Рієлтора – найвідповідальніший етап для Покупця. Багато хто припускається помилки – шукають брокера, а не фірму. Це неправильно. У відомій фірмі, яка піклується про свою репутацію, не може бути поганого Рієлтора – його проста не будуть там тримати. З цього приводу раджу орієнтуватись на організацію, Агенцію.

     Не варто користуватись послугами знайомих, які нещодавно придбали (продали) квартиру і вирішили, що можуть професійно, тобто за гроші, займатись операцією з нерухомості. Це дуже ризиковано, тому що знань у таких «посередників» дуже мало.

     Ніколи не можна мати справу із так званими «чорними брокерами», тобто з брокерами, які ніде не зареєстровані, нікому не підлеглі в, відповідно, не несуть жодної відповідальності перед своїм Клієнтом.

      Припустимо, Ви, шановний читач, - Покупець, який вирішив шукати квартиру самостійно.

       Звертаю Вашу увагу – як правило, рекламу дають не Продавці, а брокери Продавців, тобто Ви починаєте переговори з Брокером, який є представляє та захищає інтереси Продавця, а не Ваші. Брокер буде розхвалювати квартиру, а тому, що Ви не знаєте які саме питання треба задавати та чим цікавитись, то можете отримати, м’яко кажучи, «не завжди об’єктивну інформацію».

     Покупці цікавляться в першу чергу стінами, стелями, підлогою, сантехнікою та іншими несуттєвими речами. Цікавитись необхідно зовсім іншим.

     Уявіть собі: Ви ідете на перегляд, який Вам організував брокер Продавця. А можливо вони друзі або родичі? Ви абсолютно беззахисні, залишились на одинці із професіоналами. Запросити, тобто найняти Рієлтора економічно вигідно, хоча за послуги Рієлтора прийдеться заплатити немалі гроші. Рієлтор заощадить своєму Клієнту  сили, здоровя та час. Крім того, слід пам’ятати, що без Рієлтора можна втратити набагато більше.

       Потенційний  Покупець  дає рекламу на свій телефон або обдзвонює усі фірми підряд. Він на весь голос кричить: у мене по такій адресі є, або скоро буде велика сума коштів для купівлі квартири. Зясувати  прізвище та адресу питання двох хвилин.

       Професійний рієлтор бере плату не за інформацію і не за консультаційне обслуговування, як вважає багато хто і як написано в Угодах деяких Агенцій зі своїми Клієнтами. Я вважаю, що такого запису у договору недостатньо. Має бути безпосередньо зафіксовано, що Агенція в особі директора (директора, а не якогось маклера-брокера) має доручення від Клієнта (ПІБ, паспортні данні) купити квартиру з визначеними характеристиками у визначеному районі.

       Інформація є в багатьох журналах, газетах, Інтернеті, на стовпах та інш.

       Знайти цікавий варіант та організувати перегляд маже , навіть, і школяр. Професійний рієлтор бере гроші за зниження ризиків! Безумовно, стовідсотково виключити їх не можна. Але звезти до мінімуму – можливо. І це під силу лише фахівцю.

       Цілком покладати на нотаріусів не варто. Нотаріус не слідчий, не лікар-психіатр, хоча і пише на документах «дієздатність перевірена», поспілкувавшись із людиною лише декілька хвилин. Нотаріус не спілкується із сусідами, працівниками ЖЕКів не ставить їх додаткових запитань.

      Все це робить хороший Рієлтор із хорошої Агенції.

      Такому фахівцю необхідно зібрати та перевірити безліч інформації та отримати відповідь на безліч питань.

       Повноцінний, високопрофесійний метод роботи Агенції зі своїми Клієнтами – це безперечно, ексклюзивний спосіб роботи, в основі якого індивідуально робота з об’єктом та з Клієнтом. Багато хто рахує, якщо обдзвонити як най можна  більше Агенцій, то вони досягнуть більшого результату, ніж працюючи з одним. Але досвід доводить, що це груба помилка. Професійному рієлтору нема сенсу витрачати значні кошти на рекламу, телефонні розмови, час , якщо він не впевнений у віддачі від своєї роботи. Краще він більш ретельно буде працювати декілька ми ексклюзивним Клієнтами, ніж бігати, мов заєць, навипередки зі своїми колегами по об’єктах, які продають всі. І з іншого боку це викликає подив у потенційного Покупця – коли декілька різних Агенцій намагаються продати йому одну і ту саму квартиру, яка йому взагалі не підходить.

Ексклюзивний договір – це зовсім інший рівень надання рієлторських послуг при продажу і тим більш при купівлі нерухомості.

       Все вищенаведене і є головною (найпершою)вимогою до Покупця або Продавця – знайти гідну Агенцію нерухомості.

 

 

Друге головне правило у поведінці Покупця – звернути увагу та прислухатись  до своїх почуттів при перегляді квартири.

 

      Клієнти часто питають: «На що треба звернути увагу при виборі квартири? На документи, стан, розташування згідно сторін світу або щось інше?» На це питання можна відповісти напевно: «Ні на що вище перераховане. Покупець при перегляді квартири має прислухатись до своїх почуттів. Якщо Покупець відчуває себе  у цій квартирі незатишно, якщо вона йому «тисне» і «давить на голову» - потрібно у той же час піти, ні зважаючи на гарний санвузол або вид з вікна. Я якщо навпаки, Покупець зайшов у квартиру і він не має бажання з неї йти, якщо квартира «тепла» та «пухнаста», то за неї слід поборотись.

Квартира має вам полюбитись і дуже добре, якщо ви не зможете відповісти чому саме.

       А як же  документи, господарі, історія, хіба не треба їх перевіряти? Треба і обов’язково, але це вже робота досвідченого фахівця, про якого ми говорили раніше.

 

По третє – відносини з Продавцем

 

       Покупцю обов’язково необхідно звернути свою увагу на відносини з Продавцем, треба потоваришувати з ним. Продавець хоче продати квартиру, Але дуже часто йому небайдуже хто саме буде в ній жити. Досвідчені рієлторі підтвердять мої слова – були випадки коли Продавець відмовляв у продажу квартири людині, яка поводилась до нього не поважно, зверхньо. І навпаки, якщо Покупець сподобався Продавцю, то можливо зниження вартості та деякі поступки в побажаннях. Виходячи с цього намагайтесь сподобатись Продавцю, призвести на нього гарне враження.

Продавці та Покупці! Живіть дружньо!

       У встановленні гарних стосунків, взаємного розуміння між Продавцем та Покупцем важливу роль виконує Рієлтор.

       Рієлтор сам має бути культурною, інтелігентною людиною та своїм прикладом, своїм відношенням до Клієнта та інших Рієлторів, сприяти взаєморозумінню і,навіть, інколи дружбі, між Покупцем та Продавцем.

 

Підготоване Агенцією нерухомості «Феміда»

за матеріалами статті В.І. Вінокура, радника

Президента (АФНУ).

Тел. 8 (0312) 64-07-46
Факс. 8 (0312) 64-07-48

88000, м. Ужгород,
пров. Шевченка, 13, оф. 6